3. "Скъсаният" Рейнджърс направи за смях вечния съперник Селтик

"Скъсаният" Рейнджърс направи за смях вечния съперник Селтик

Дербито на Глазгоу завърши с 3 червени картона и успеха с 3:2 за "сините"

Изпадналият в администрация отбор на Рейднжърс днес постигна важна победа в борбата си за второто място, след като се наложи с 3:2 над кръвния враг Селтик. Срещата се игра на стадион "Айброкс" и бе от програмата на 31-ия кръг на шотландската Премиер лига.

Двубоят започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още в 11-ата минута, когато точен бе Алуко.

След гола играта се изнерви, основно заради твърдите влизания на гостите, което доведе и до това те да останат с човек по-малко, след като в 29-ата минута Ду-Ри Ча получи директен червен катон.

В началото на втората част, в 57-ата минута, и Ваниама бе директно изгонен и така "детелините" останаха с 9 души на терена.

Това даде възможност на "сините" да натиснат отново и в 72-ата минута Литъл бе точен за 2:0.

Само още 5 по-късно преднината на Рейнджърс вече бе класическа след гол на Уолъс.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Боканегра извърши нарушение в пеналта си, при това като последен в отбрана, за което реферът му показа директен червен картон и даде дузпа в полза на гостите, която бе реализирана в Браун.

В даденото от съдията продължение пък, Роне имаше време да върне още един гол, оформяйки и крайното 2:3.

След упеха Рейнджърс се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 57 точки, на цели 18 точки зад Селтик и на 3 преди Мъдъруел.