3. Тотнъм прегази Уест Хем в лондонското дерби (ВИДЕО)

Тотнъм прегази Уест Хем в лондонското дерби (ВИДЕО)

"Шпорите" обърнаха своя опонент

Тотнъм сгази Уест Хем с 4:1 в лондонско дерби от осмия кръг на английската Висша лига. Отборът на Анге Постекоглу осъществи обрат срещу своя градски опонент, разклащайки наново стола на Хулен Лопетеги. Мохамед Кудус даде аванс на гостите, докато попаденията за „шпорите“ дойдоха чрез Деян Кулушевски, Ив Бисума, автогол на Алфонс Ареола и Хюн-Мин Сон. Тотнъм е шести с 13 точки в актива, а Уест Хем осем места по-назад с 8 пункта.

Двата тима се втурнаха в атаки още от началните минути. Бренан Джонсън и Хюн-Мин Сон отправиха удари за „шпорите“, докато за „чуковете“ Мохамед Кудус направи опит за гол, но неуспешен.

В 18-ата минута опит на гостите обаче бе успешен и точно Кудус ликуваше, след като се възползва от подаване на Джаред Боуен. Английското крило проби отдясно на наказателното поле и намери бившия играч на Аякс на втора греда.

Водачеството на „чуковете“ се задържа само 18 минути. Тотнъм изравни в 36-ата чрез Деян Кулушевски, комбинирал в хода на атаката с Джеймс Мадисън. Шведът вкара с хубав удар в близкия ъгъл.