3. Твенте спечели купата на Холандия след драматични 120 минути срещу Аякс (видео)

Твенте спечели купата на Холандия след драматични 120 минути срещу Аякс (видео)

Николай Михайлов бе на резервната скамейка за тима си и не взе участие в сблъсъка

Отборът на Твенте, където пази българинът Николай Михайлов, спечели купата на Холандия, след като се наложи над Аякс в 120-минутен трилър. Настоящият шампион на страната губеше с 0:2, но достигна до равенството в редовното време. Третото попадение за тима от Еншеде пък дойде във второто продължение от 15 минути.

Срещата се проведе в Ротердам, а нашият национален вратар бе резерва за тима си.

Аякс поведе в 20-ата минута чрез Деми де Зеув. До почивката на двубоя играчите на Франк де Бур достигнаха до още един гол, който бе отбелязан от Ебесилио. Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част Твенте все пак намали с попадение на Брама.

Равенството бе възстановено в 56-ата минута, а голмайстор за тима от Еншеде бе Тео Янсен. До изтичането на редовното време пети гол в мача не падна и според регламента предстояха две продължения по 15 минути.

Единственото попадение в тях отбеляза Марк Янко в 117-ата минута. Този гол се оказа победен и по този начин Твенте спечели купата на Холандия за трети път в историята си.