2. - Испания
  3. Лукашенко: Представянето на Беларус беше невиждан позор

Лукашенко: Представянето на Беларус беше невиждан позор

"Властите направиха всичко възможно, за да осигурят пълен стадион, а след това нашите играчи се подмокриха от страх."

Президентът на Беларус Александър Лукашенко разкритикува остро футболистите от националния отбор на страната дни след тежкото домакинско поражение от Испания в световна квалификация. Беларусите загубиха с 0:4 от световния и европейски шампион в Минск, което не се хареса на Лукашенко, който е определян като последния диктатор в Европа, отбелязва ДПА.

"Властите направиха всичко възможно, за да осигурят пълен стадион, а след това нашите играчи се подмокриха от страх. Представянето на отбора беше нечуван и невиждан позор", заяви Лукашенко часове преди днешното домакинство на Грузия в друг мач от група "I" на квалификациите за Мондиал 2014.

Той посочи като пример представянето именно на грузинците срещу Испания при загубата им с 0:1 през септември. "Те се бориха до последната минута за разлика от нас", отбелязва Лукашенко. Беларус има три загуби от три мача в кампанията досега при голова разлика 1:8, а другите два отбора в групата са Франция и Финландия.

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)