2. - Испания
  3. Реал с рутинна победа пред 5800 души в Ейбар (ВИДЕО)

Реал с рутинна победа пред 5800 души в Ейбар (ВИДЕО)

Домакините никога не са отбелязвали гол на "кралския клуб"

Реал Мадрид взе осма победа от началото на сезона в Примера дивисион. Тимът на Рафа Бенитес победи Ейбар като гост с 2:0 в двубой от 13-и кръг на първенството.

Любопитното е, че Ейбар никога не е отбелязвал дори гол във вратата на кралския клуб в Примера дивисион.

След няколко сериозни пропуска "белите" стигнаха до важен гол в самия край на първото полувреме. Лука Модрич центрира след корнер и Гарет Бейл с глава откри.

В 80-ата минута Васкес бе повален от Дани Гарсия и бе отсъдена дузпа. Роналдо прати вратаря в грешния ъгъл за 2:0.

Самият португалец пък на няколко пъти отново се отличи с театрални изпълнения в желанието си да получи наказателен удар по-рано в мача.

Любопитното е, че на стадиона в Ейбар имаше около 5800 души при капацитет от 6267. За сравнение "Сантяго Бернабеу" разполага с места за над 85 000 души.

Така след първите 13 кръга Реал заема трето място в класирането. Барселона е водач с 33 точки пред Атлетико Мадрид с 29 и Реал с 27.