2. - Испания
  3. Реал смачка с 4:0 Розенборг в последния мач на Салгадо

Реал смачка с 4:0 Розенборг в последния мач на Салгадо

Испанският гранд Реал (Мадрид) успя да завоюва трофея "Сантяго Бернабеу", след като победи на собствения си стадион норвежкия Розенборг с 4:0.

Испанският гранд Реал (Мадрид) успя да завоюва трофея "Сантяго Бернабеу", след като победи на собствения си стадион норвежкия Розенборг с 4:0.

Преди двубоя на Сантяго Бернабеу специално бе почетен десният бек Мичел Салгадо, който след десет сезона и над 250 шампионатни мача с Кралския клуб през това лято премина в Блекбърн като свободен агент.

Реал игра с всичките си нови звезди, а Карим Бензема отбеляза две попадения в 11-ата и 26-ата минути. Другите два гола бяха дело на  Ласана Диара в 25-ата и капитанът Раул в 55-ата минута.

РЕАЛ МАДРИД - РОЗЕНБОРГ 4:0 (3:0)
1:0 Бензема (12)
2:0 Диара (25)
3:0 Бензема (27)
4:0 Раул (55)

Съставът на Реал: Касийяс, Арбелоа, Албиол, Гарай, Марсело; Ч. Алонсо, Л. Диара, К. Роналдо, Кака; Раул, Бензема