2. Лека атлетика
  3. Бекеле с победа на 10 км в Дъблин

Бекеле с победа на 10 км в Дъблин

Световният и олимпийски шампион на 5000 и 10 000 метра Кенениса Бекеле спечели шосейния пробег на 10 км в Дъблин, част от веригата на ИААФ Silver Label Road Race.

Етиопецът, който в последните две години беше измъчван от различни контузии и завърши 11-и на състезанито по крос-кънтри в Единбург през януари, финишира първи с резултат 27:49 мин. Бекеле стана първият атлет в историята, който слиза под 28 мин на това трасе. Постижението на 29-годишния етиопец е и най-добър резултат в света за сезона.

"Ако имах пейсмейкър, можех да бягам по-бързо. Имах много сила. Това не е е съобщение за моите олимпийски опоненти. Не можем да започнем да говорим за това преди всички ние да се срещнем на пистата през лятото", заяви Бекеле след състезанието.