2. Лека атлетика
  3. Чембърс пак не покри норматива за Олимпиадата

Чембърс пак не покри норматива за Олимпиадата

Британският спринтьор Дуейн Чембърс спечели бягането на 100 метра на турнира по лека атлетика в памет на Примо Небиоло в Торино.

Въпреки това обаче той отново не успя да покрие олимпийския норматив за участие на игрите в Лондон това лято.
още по темата

Чембърс спечели с 10,29 секунди и остана на 11 стотни от квалификационната норма (10,18).

Британецът продължава да изпитва трудности да си върне формата отпреди двугодишното наказание за употреба на допинг.

Той беше бронзов медалист на световното първенство през 1999 година с време 9,97.

Най-доброто време за сезона на 34-годишният Чембърс е 10,28 секунди от 25 май, когато завърши втори след световния рекордьор Юсейн Болт.