2. Лека атлетика
  3. Ивет Лалова на финал в Истанбул, въпреки че бяга с температура

Ивет Лалова на финал в Истанбул, въпреки че бяга с температура

Другата българка - Инна Ефтимова, отпадна на полуфиналите

Ивет Лалова се класира за финала в спринта на 60 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала в Истанбул.
Българката завърши втора в трета полуфинална серия с време 7,23  секунди, само на 2 стотни зад победителката Чандра Стъръп (Бахами).

Веднага след като се класира за финала, Лалова сподели пред bTV в Истанбул, че е бягала с температура, а треньорът й е разрешил да не стартира за медал, ако не се чувства добре.

"Класирах се за финала с огромна спортна злоба и няма да се откажа сега", заяви категорично най-бързата бяла жена в света.

Ивет Лалова ще бъде подкрепена в битката си за медал от голяма българска агитка, сред която са  и големите имена от българската атлетика Светла Димитрова и Илиян Пищиков.

Вероника Кембъл-Браун от Ямайка  спечели първата серия със 7,12 секунди, с което влезе с най-добър резултат във финала,  който е днес следобед от 17,05 часа.

Другата българка - Инна Ефтимова, отпадна на полуфиналите. 23-годишната Ефтимова остана на последното седмо място във втора серия.

Тя показа най-лоша стартова реакция и в крайна сметка финишира за 7,44 секунди, което е най-слабото време на  полуфиналите от всички 22 завършили спринтьорки. Ефтимова имаше 7,28 секунди личен резултат за сезона, но не  успя да се доближи до него.