2. Лека атлетика
  3. Карин Околие – пета във финала на 200 м с личен резултат

Карин Околие – пета във финала на 200 м с личен резултат

Карин Околие завърши пета във финала на 200 м от лекоатлетическия турнир на първите младежки олимпийски игри в Сингапур. Българската спринтьорка бяга в най-външния осми коридор

Карин Околие завърши пета във финала на 200 м от лекоатлетическия турнир на първите младежки олимпийски игри в Сингапур. Българската спринтьорка бяга в най-външния осми коридор. Тя отново подобри личния си резултат, както и в квалификацията – 24,34 сек и е най-бързата европейка – остави след себе си канадка, италианка и австралийка. Въпреки това, веднага след бягането още преди да знае резултата и класирането си, чаровната атлетка не беше доволна от себе си.

„Това не беше моето бягане, нещо не се получи.  - емоционално коментира изявата си Карин. - Дали не бях в началото прекалено спокойна, опитвах се да се забавлявам, дали това не ме отпусна, не знам! Ужасно е да си в осми коридор, не искам никога повече да бягам в този коридор!”

Титлата спечели нигерийката Нкирука Нквакве (на снимката) с лично постижение 23,46 сек. Всъщност и трите медалистки подобриха резултатите си. Втора с 23,60 сек е Таня Гейтър от Бахамите, трета е американката Оливия Екпон с 23,75 сек.