2. Лека атлетика
  3. Катарец, подготвял се в Сливен, спечели титла от Азиатските игри

Катарец, подготвял се в Сливен, спечели титла от Азиатските игри

Лекоатлетът финишира с време от 45.12 секунди, което е второ най-добро постижение в света за юноши старша възраст

Нигериецът с катарски паспорт Феми Огуноде стана шампион на Азиатските игри. Феми спечели по безапелационен начин титлата в гладкото бягане на 400 метра. Лекоатлетът финишира с време от 45.12 секунди, което е второ най-добро постижение в света за юноши старша възраст, предаде репортер на Novsport.com.

Азиатските игри се провеждат в Гуанджоу /Китай/, а днес бе вторият състезателен ден от лекоатлетическата програма.

Феми Огуноде се подготвя при доказалия се треньор Янко Братанов, който повече от 15 години работи в Катар и е създал рекорден брой шампиони на Азия. Тандемът треньор – състезател е заедно от една година, а през пролетта и лятото направи подготвителен лагер в Сливен.

По-рано през сезона Огуноде записа силен резултат и в спринта на 100 метра, като времето му се равнява на 10.21 секунди. 19-годишният състезател регистрира същото постижение и в България, като още тогава загатна за възможности да се пребори за титла от Азиатските игри.

Катарецът участва у нас на няколко турнира, като спечели първото място в бягането на 400 метра на мемориала “Павел Павлов” през юни.