2. Лека атлетика
  3. Наша атлетка забегна в Индия

Наша атлетка забегна в Индия

Венера Гетова спира със спорта, ще ражда от индус

Най-добрата българска състезателка в мятането на диск, Венера Гетова, се отказа от спорта. Участничката на олимпийските игри в Пекин през 2008 г. прецени, че няма смисъл да продължава, и заминава за Индия, където ще живее със съпруга си Правеен. Гетова се омъжи за дългогодишния си приятел през миналия месец и двамата ще работят за дете.

"Заминавам след седмица за Индия и ще живея там. Спортът в България се унищожава. Съжалявам много за това", коментира Гетова пред bgathletic.com.

На игрите в Пекин тя завърши на 34-о място от 37 състезателки с 54,00 м. Миналата година Гетова участва и на световното първенство в Берлин, където остана 36-а от 37 състезателки с 53,33.

През последните 4 години Венера тренираше при четирикратната медалистка от големи първенства в тласкането на гюле Светла Миткова. При нея 29-годишната Гетова постигна и личния си резултат - 59,08 м. Тази година тя спечели златния медал в мятането на диск от държавния шампионат с 42,30 м.