2. Лека атлетика
  3. Най-бързият бял човек стана спортист номер 1 на Франция

Най-бързият бял човек стана спортист номер 1 на Франция

Големият спортен всекидневник "Екип" провъзгласи най-добрия спортист на Франция за 2010 година. Призът спечели най-бързият бял спринтьор за всички времена Кристоф Льометър.

През тази година Кристоф Льометър постигна отлични резултати в спринта и стана първият бял човек, който пробяга 100 метра под 10 секунди /9,97 секунди/. Льометър спечели три златни медала на европейското първенство в Барселона - на 100 и на 200 метра и в щафетата 4 по 100 метра.

На второ място в анкетата на популярния спортен вестник се класира световният шампион по автомобилизъм във Формула 1 Себастиен Льоб, а на трето място е световният шампион по джудо Тедиж Ринер.