2. Лека атлетика
  3. Семеня триумфира в Милано

Семеня триумфира в Милано

Младата атлетка отвя конкуренцията на 800 метра

Световната шампионка на 800 метра Кастер Семеня (Южна Африка), която близо година не се състезава заради съмнения в пола, спечели старта в същата дисциплина на турнира по лека атлетика Нотурна ди Милано с време 1 минута, 58.16 секунди. Това състезание е последното преди старта на Игрите на Британската общност, които ще се проведат в столицата на Индия- Делхи.

19-годишната африканка почти през цялото време на дистанцията беше на 2-о място, но във финалния спринт подмина Хинд Дехиба от Франция и спечели. "Аз съм доволна от това, което постигнах, макар да не го очаквах. Треньорът ми каза, че е време да дам резултат под 1:58 минути, защото на тренировките го правя, каза Семеня.

Двукратният европейски шампион Кристоф Льометр от Франция продължи впечатляващото си представяне през този сезон и спечели старта на 100 метра с време 10.18 секунди. Той стартира слабо, но на 60-ия метър успя да излезе на първо място и да го задържи.

На 400 метра друг южноафрикански атлет - Оскар Писторуис, който е с два ампутирани крака и се състезава със специални протези, завърши 4-ти на 400 метра с 46,48 секунди. Това е негов 22-и и последен старт за годината.