2. Лека атлетика
  3. Шефът на леката атлетика у нас откри в Сливен ДП за военни

Шефът на леката атлетика у нас откри в Сливен ДП за военни

Над 100 състезатели от 10 клуба в страната участват в надпреварата на стадион “Хаджи Димитър”. За трети път и то в Сливен ще се определят шампионите сред военните.

Десислава Русева от ВВМУ “Никола Вaпцаров” /Варна/ е първия шампион от Държавно лично – отборно военно първенство по лека атлетика в Сливен.

Тя победи в дисциплината тласкане на гюле при жените, като записа резултат от 7.80 метра. Втора се нареди Велизара Владимирова от В.Търново, а трета се класира Петя Антонова от Варна. Следобед състезателната програма продължава с още 10 финала, а утре ще станат известни медалистите в останалите 7 финални дисциплини.

Над 100 състезатели от 10 клуба в страната участват в надпреварата на стадион “Хаджи Димитър”. За трети  път и то в Сливен ще се определят шампионите сред военните.

В състезателната програма са включени беговите дисциплините, съответно за мъже и за жени –   100, 200, 400, 800 метра, 1500 в дамския и 3000 метра в мъжкия профил, както и техническите – тласкане на гюле и скок на дължина.

Като във всяко състезание най – атрактивни се очаква да бъдат щафетните надпревари на  4х100 и 4х400 метра, съобщи sliven-sport.com. Гости на Държавно лично – отборно военно първенство са Добромир Карамаринов – президент на БФ по лека атлетика, Пламен Дочевски - главен секретар на Националната Асоциация за Военен спорт, Г.Крулев – експерт в Асоциацията, Марин Кавръков - Областен управител на Сливен Николай Даков - главен експерт към спортното министерство за областите Сливен, Стара Загора и Ямбол.