2. Лека атлетика
  3. Сливен и Нова Загора с медали в леката атлетика

Сливен и Нова Загора с медали в леката атлетика

Медал спечелиха и представителите на Нова Загора чрез Катя Христова, която се нареди на второто място с 59.57 сек в бягането на 400 метра при девойките.

Сребърен медал спечелиха лекоатлетите на Сливен в първия ден от Държавното първенство за юноши и девойки старша възраст. В сектора на висок скок Митко Асенов се класира втори с личен резултат от 185 сантиметра.

Преди две седмици в по-малката възрастова група, пак той стана шампион в скока на дължина, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

В бягането на 400 метра шампионът в младшата възраст Христо Емануилов зае шестото място при по-големите, но с личен резултат от 52.22 секунди. Седми се нареди съотборникът му Георги Панев с постижение от 52.27 секунди. Победата спечели Мартин Аспарухов от (Химик - Костинброд) с 49.62 секунди.

Държавното първенство по лека атлетика в зала за юноши и девойки старша възраст продължава и днес. По традиция шампионатът се провежда в зала "Фестивална", а след седмица пак там ще се състои и Държавния шампионат за мъже и жени.