2. Лека атлетика
  3. Сливналията Христо Емануилов с три медала в леката атлетика

Сливналията Христо Емануилов с три медала в леката атлетика

Христо Емануилов (АСКЛА Сливен ) спечели трети медал от Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст, което завърши в столичната зала “Фестивална"

Христо Емануилов (АСКЛА Сливен ) спечели трети медал от Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст, което завърши в столичната зала “Фестивална”, предаде кореспондент на Novsport.com.

Възпитаникът на Илиян Данев се окичи със сребърен медал на 200 м днес, след като вчера се поздрави с титла на 400 метра. Постижението му отново е личен резултат и се равнява на 23.27 сек.

Третия медал сливналията спечели в щафетното бягане на 4 по 1 обиколка. Квартетът в състав Христо Емануилов, Светослав Иванов, Георги Георгиев и Мартин Михалев се класира втори с постижение от 1.37,1 мин.

На сливенски адрес още отличия спечелиха през втория състезателен ден Митко Асенов, който е победител в скока на дължина с 6,65 м стана. При девойките на троен скок среброто бе за Илияна Кънева.