2. Лека атлетика
  3. Стамболова стигна първи финал на европейско в зала

Стамболова стигна първи финал на европейско в зала

Ваня Стамболова се класира без проблеми за финала на 400 м на 31-ото европейско първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в парижката зала „Берси”

Ваня Стамболова се класира без проблеми за финала на 400 м на 31-ото европейско първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в парижката зала „Берси”. Шампионката на Стария континент, но на открито от 2006 г в Гьотеборг завърши трета в своята втора полуфинална серия с 52,89 сек. Преди нея се наредиха водачката в европейската ранглиста за 2011 г Олесия Красномовец (Рус) с 52,53 сек и чехкинята Дениса Расолова с 52,81 сек. Последната изненада Ваня в заключителните метри. За Стамболова класирането за финала е първо в нейната кариера в зала. Досега тя има второ и трето място на 400 м на закрито но от световни първенства.

„Най-важното е че се класирах за финала. Чувствам се добре, въпреки, че има лека умора, защото все пак имахдве бягания в един ден, заяви след полуфинала Стамболова. – Единствено ме изненада чехкинята, която в последния момент ме задмина. Видях конкурентките си и тепърва с моя треньор господин Димитров ще обсъждаме тактиката за финала утре. Сега не мислех за финал, защото колкото и добре да съм подготвена винаги има изненади. Рускинята Красномовец се радваше след полуфинала, но мисля че и е още рано да се радва. Тепърва предстои финала, а там може да има големи изненади, а може и да няма. Всичко се случва”.