2. Лека атлетика
  3. Тайсън спечели битката на най-бързите

Тайсън спечели битката на най-бързите

Американският рекордьор на 100 метра Тайсън Гай спечели безапелационно дуела на двамата най-бързи мъже през този сезон, като се наложи над Неста Картър (Ямайка), по време на турнира по лека атлетика в Загреб

Американският рекордьор на 100 метра Тайсън Гай спечели безапелационно дуела на двамата най-бързи мъже през този сезон, като се наложи над Неста Картър (Ямайка), по време на турнира по лека атлетика в Загреб.

Преди четири дни на надпреварата в Риети, Картър изненадващо изравни най-доброто постижение на Гайпрез годината в най-късия спринт на открито (100 метра) - 9,78 сек.

В Загреб обаче американецът финишира първи за 9,92, а спринтьорът от Ямайка завърши втори, но на 15 стотни от победителя. Трети е Майкъл Роджърс (САЩ) с 10,14 сек.

Победителят в Диамантената лига Дуайт Филипс (САЩ) надделя само с 1 см в скока на дължина при мъжете. Трикратният световен шампион се приземи в трапа на 7,85 метра, докато втори със 7,84 се нареди Луис Мелис (Испания).

В друга оспорвана надпревара, американската хърделистка Лоло Джоунс (САЩ) се наложи в коронната си дисциплина ( 100 м/пр.) с 1 стотна над Пердита Фелесиен (Канада), след като финишира за 12,87, а канадката за 12,88 сек.

Бланка Влашич (Хърватия) отново бе над всички в сектора на скок височина. Хърватката окупира върха с 202 см, а втора е Светлана Школина (Русия) със 193 см.

На 400 м/пр. при жените се наложи Калийс Спенсър (Ямайка) - 54,23 сек., а при мъжете -Джъстин Геймън (САЩ) с 49,19 сек.