2. Лека атлетика
  3. Ваня Стамболова завърши трета в Сплит

Ваня Стамболова завърши трета в Сплит

Най-добрата българска лекоатлетка в момента Ваня Стамболова завърши на трето място в бягането на 400 метра с препятствия за Световната купа в Сплит. Сребърната медалистка от европейското първенство в Барселона направи силно състезание и спечели призовата позиция с време от 54,89 сек.

Стамболова не само финишира трета, но постигна и престижна победа над голямата си конкурентка и шампионка на Стария континент Наталия Антюх (Рус), която остана четвърта с 55,19 секунди. С третото си място българката си спечели и 10 000 долара от наградния фонд на надпреварата.

Победата извоюва Никейша Уилсън (Ям) с 54,52 сек., а втора завърши нигерийката Муизат Айоке Одумосу с национален рекорд от 54,59 сек. В същата дисциплина при мъжете триумфира Дейвид Грийн (Вбр) с личен рекорд от 47,88 сек.