2. - Русия
  3. Зенит и Рубин извъртяха 0:0

Зенит и Рубин извъртяха 0:0

Носителят на Суперкупата на Европа Зенит (Санкт Петербург) и шампионът на Русия Рубин (Казан) не успяха да се победят в дербито от 15-ия кръг на Висшата лига, завършвайки 0:0. Мачът се игра на стадион „Петровски” в Санкт Петербург. Двубоят бе изключително интересен като и двата тима изпуснаха множество отлични голов положения. В 63-ата минута на срещата гостите от Рубин останаха с 10 човека на терена след червен картон на Квирквелиа.

Треньорът на Зенит Дик Адвокаат усили нападението на отбора си, но този негов ход не даде резултат, въпреки уцелената греда след удар на играч в бяло. Рубин изиграха последните 30 минути на мача на контраатаки като в даденото от съдията продължение Сибая също нацели гредата. Преди това Погребняк не успя да реализира от много чисто положение. Така двата тима прибавиха по една точка към своя актив.

Рубин продължава да е лидер в подреждането с 29 точки, докато Зенит са на 5-а позиция с 24, колкото имат и отборите на Спартак (Москва), ЦСКА (Москва) и Динамо (Москва).

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското