2. - Шампионска лига
  3. Преотстъпен от Лудогорец класира Макаби за плейофите на ШЛ

Преотстъпен от Лудогорец класира Макаби за плейофите на ШЛ

Ференцварош удари Динамо (Загреб)

Израелският Макаби Тел Авив си гарантира участие в плейофите на Шампионската лига, записвайки минимална победа с 1:0 при домакинството си на беларуския Динамо (Брест) от третия квалификационен кръг на турнира. Единствения гол в мача отбеляза преотстъпеният от Лудогорец плеймейкър Дан Битон, който беше точен от дузпа в 50-ата минута. Следващият противник на Макаби в състезанието е австрийският Ред Бул (Залцбург).

В друг двубой от квалификациите на ШЛ унгарският шампион Ференцварош постигна домакинска победа с 2:1 над Динамо (Загреб). Така маджарите се класираха за плейофите на турнира, където ще срещнат Карабах или Мьолде. Още във втората минута Токмак проби в наказателното поле и центрира към Гергьо Ловренчич, чийто удар завърши в противниковата мрежа за 1:0 в полза на домакините. В 23-ата обаче Мирто Узуни имаше нещастието да си отбележи автогол след центриране от корнер и така балканците изравниха резултата. В 65-ата именно Узуни вкара победното попадение за своя тим, след като остана очи в очи със съперниковия вратар и прокара топката покрай него.