3. Дебютът на Меси в МЛС ще стане по-късно

Дебютът на Меси в МЛС ще стане по-късно

Той ще изиграе първия си мач в шампионата на 26-ти август

Дебютът на Лионел Меси в Мейджър Лийг Сокър (МЛС) ще бъде на 26 август, след като завръщането на Интер Маями в елита беше отложено заради класирането на отбора на четвъртфиналите на Купата на лигата.

Меси вкара в трети пореден мач за Интер при победата с 3:1 над Орландо Сити миналата седмица, помагайки им да продължава сред най-добрите осем състава.

Аржентинецът добави още два гола в понеделник, за да изпрати отбора на четвъртфиналите след успех над ФК Далас с 5:3 след изпълнение на дузпи и 4:4 в редовното време.

Интер ще се изправи в следващия кръг срещу ФК Шарлот в петък, а след това един от двата клуба ще играе на 19 август или на финала за Купата на лигата, или в мача за третото място.

Първоначално беше планирано Интер да излезе срещу Шарлот у дома при завръщането си в лигата на 20 август, но срещата е отложена.

"Новата дата на двубоя предстои да бъде обявена", се казва в изявление на МЛС.

"Засега изглежда, че първият мач на Меси в МЛС ще бъде в събота (26 август) като гост Ню Йорк Ред Булс", добавиха от Лигата.

Кристиано Роналдо продължава да бележи в Саудитска Арабия(ВИДЕО)