3. Дел Пиеро и Хески с първи голове в Австралия (видео)

Дел Пиеро и Хески с първи голове в Австралия (видео)

Бившият италиански национал се разписа от пряк-свободен удар

Бившият италиански национал Алесандро дел Пиеро вкара първия си гол в австралийската Ей Лига при загубата на тима му ФК Сидни с 2:3 от Нюкасъл Джетс като домакин в мач от 2 кръг.

37-годишиният футболист вкара от фаул за 1:1 в 26-ата минута, след като четвърт час по-рано Райън Грифитс беше открил за гостите. Четири минути преди почивката се разписа и друга от звездите в австралийския футбол - Емил Хески, който с удар от воле върна аванса на Нюкасъл Джетс.

Това също бе дебютно попадение на бившия английски национал в австралийския шампионат. Крейг Гуудуин покачи на 3:1 в 64-ата, а 15 минути преди края Блейк Пауъл върна едно попадение за ФК Сидни.

С първата си победа за сезона Нюкасъл Джетс се изкачи на пето място в класирането, докато с две загуби ФК Сидни е на последна позиция.