3. Иранската преса осъжда съдията на мача Аржентина - Иран

Иранската преса осъжда съдията на мача Аржентина - Иран

Днешната иранска преса осъжда сръбския съдия Милорад Мазич на мача Аржентина - Иран на Мондиал 2014, който не е отсъдил дузпа в полза на иранците.

Днешната иранска преса осъжда сръбския съдия Милорад Мазич на мача Аржентина - Иран на Мондиал 2014, който не е отсъдил дузпа в полза на иранците. "Аржентина + съдията 1 - Иран - 0". Това е заглавието на всекидневника Ям-Ям, който публикува снимка на иранския нападател Ашкан Дежага, забил нос в тревата, след като е повален в наказателното поле от Пабло Сабалета в 54-та минута при резултат 0:0.

Сръбският съдия Мазич не отсъди дузпа, която можеше да промени хода на мача. "Аржентина победи благодарение на съдията", пише всекидневникът "Кодс" и продължава "иранските звезди станаха жертва на една грешка". Всекидневникът Хафт е-собх от своя страна се възхищава от "най-хубавите 45 минути (през второто полувреме) в историята на иранския футбол".

Кристиано Роналдо продължава да бележи в Саудитска Арабия(ВИДЕО)