3. Меси и Игуаин смълчаха Чили (ВИДЕО)

Меси и Игуаин смълчаха Чили (ВИДЕО)

Аржентина бие с 2:1, уверено крачи към Мондиал 2014

Националният отбор на Аржентина записа нова важна победа в борбата си за класиране за световното първенство през 2014-а година в Бразилия, след като тази нощ се наложи с 2:1 над тима на Чили.

Двубоят започна по-добре за "гаучосите", които излязоха напред в резултата в 28-ата минута, след като бе изведен на изгодна позиция от Гаго и реализира 14-я си гол в 14 мача под ръководството на Сабела.

Само 180 секунди по-късно Игуаин направи страхотен самостоятелен пробив, който завърши с гол, удвоявайки аванса на аржентинците.

През втората част темпото значително спадна, но все пак чилийците успяха да стигнат до попадение в даденото от рефера продължение, дело на Гутиерес, който оформи и крайното 2:1.

След успеха Аржентина се намира на 1-о място във временното класиране с актив от 20 точки, следвана от Еквадор със 17. Чилийците пък са 6-и с 12 пункта.