3. Рони избухна с 3 гола и 2 асистенции, но не сдържа сълзите си (видео)

Рони избухна с 3 гола и 2 асистенции, но не сдържа сълзите си (видео)

В същото време, лидерът в класирането Флуминензе не допусна грешка и победи с 1:0 у дома Ботафого

Бразилската звезда Роналдиньо показа класата си при победата на своя Атлетико (Минейро) с 6:0 срещу Фигейрензе в мач от 28-ия кръг на бразилската Серия "А". 32-годишният плеймейкър реализира хеттрик, като откри резултата с техничен удар в 11-ата минута, а в 31-ата се разписа за 3:0 от фаул.

Две минути след това гостите от Фигейрензе останаха с човек по-малко след червен картон на Фернандо и през второто полувреме Атлетико реализира още три попадения. Роналдиньо оформи своя хеттрик в 62-ата минута, разписвайки се за 4:0. Бившият играч на Пари Сен Жермен, Барселона и Милан бе точен от дузпа.

След първия гол в очите на Роналдиньо имаше сълзи, тъй като в петък вторият му баща почина след сърдечен удар. Освен трите гола, Рони се отчете и с 2 асистенции. В същото време, лидерът в класирането Флуминензе не допусна грешка и победи с 1:0 у дома Ботафого с попадение на Фред в 72-ата минута.

Флуминензе е начело в класирането с 62 точки - 6 повече от втория Атлетико Минейро. Ботафого е седми с 40, а Фигейрензе е предпоследен 19-и с 22 точки.