3. САЩ се измъчи с тоталния аутсайдер Гваделупа, но стигна до успех (видео)

САЩ се измъчи с тоталния аутсайдер Гваделупа, но стигна до успех (видео)

Американците заеха второто място в група С на турнира КОНКАКАФ Голд Къп

Отборът на САЩ се измъчи с тоталния аутсайдер - Гваделупа, но все пак го победи с 1:0 и зае 2-о място в група С на турнира КОНКАКАФ Голд Къп.

Така американците на четвъртфинала имат тежката задача да се справят с отбора на Ямайка, който до момента не познава загубата и не е допуснал гол във вратата си.

В другата среща от групата Панама завърши като лидер в групата, след като направи 1:1 с Канада, съобщи БТА.

Резултатът обаче изхвърли канадците от турнира заради по-лошата им голова разлика от Салвадор, който завърши 3-и в група А и продължава на четвъртфинал срещу Панама.

Канадците поведоха в резултата в 62-ата минута от дузпа, реализирана чрез Дуейн де Росарио и държаха съдбата си в свои ръце, но в последната минута на добавеното време Луис Техада изравни и ги изпрати на самолета за дома.

Дуейн де Росарио сам си спечели дузпата срещу Панама, след като проби в наказателното поле и беше съборен от Ейбир Бонага.

Изравняването дойде след центриране от корнер, в невъобразимото меле пред наказателното поле всеки риташе топката в своята си посока, а евентуалното преминаване на голлинията беше записано на името на Техада.

След предишните две неубедителни представяния, американците започнаха много агресивно и в 9-ата минута здравенякът Джоузи Алтидор откри резултата с удар от 20 метра във вратата на Гваделупа.

След гола футболистите на Боб Брадли продължиха да натискат, а удар на Клинт Демпси се отби в гредата и излезе в аут. Най-сериозният пропуск в мача направи отново Демпси в 76-ата минута, който от няколко метра не успя да намери пътя към вратата.