3. "Селесао" развинти Япония за 4:0 в контрола (+ВИДЕО)

"Селесао" развинти Япония за 4:0 в контрола (+ВИДЕО)

Кака пак се разписа, Неймар вкара два във Вроцлав

Бразилия напълно смаза Япония и победи с 4:0 в приятелска среща, играна във Вроцлав. Паулиньо откри за Селесао, Неймар направи резултата класически с два гола, а Кака сложи финалния акорд за 4:0.

Кака отново започна като титуляр, а Мано Менезеш направи само една промяна в сравнение с успеха с 6:0 над Ирак – Леандро Кастан бе заменил контузения Марсело, който е аут за три месеца.

„Самураите” създадоха първата опасност след двойно подаване между Кагава и Кенго Накамура, който тества рефлекса на Диего Алвеш от границата на наказателното поле.

Бразилия бързо пое всичко в свои ръце и има нужда от 12 минути, за да стигне до гол. Оскар напредна дълбоко в половината на съперника и пусна за Паулиньо, който с нисък удар намери ъгъла на вратата от 20 метра за 1:0.

Халфът на Коринтианс бе близо до втори гол минути по-късно, когато след пас на Неймар заобиколи вратаря Кавашима, но прати покрай гредата на празна врата.

Съмнителна дузпа донесе по-голям аванс на Бразилия. Конно влезе в съприкосновение с Кака и реферът даде дузпа, а Неймар уверено прати в мрежата за 2:0.

Последва добра контра на 5-кратния световен шампион, Кака изведе Неймар, но нападателят на Сантос стреля над гредата в 30-ата минута.

Три минути след почивката интригата бе убита напълно. Неймар изпревари Юто Нагатомо при един корнер и след огромен рикошет стреля в целта – 3:0.

Кагава можеше да върне Япония в мача, но след солов рейд прати покрай гредата.

Гол на бразилците бе неправилно отменен. Неймар центрира, а Рамирес засече в мрежата, но съдиите прецениха, че кълбото е напуснало пределите на терена и дадоха аут.

Нямаше как обаче да бъде отменен гол на Кака в 76-ата минута. Хълк намери Кака и халфът на Реал Мадрид мушна покрай вратаря Кавашима за крайното 4:0.