3. Йордания е на финал за Купата на Азия (ВИДЕО)

Йордания е на финал за Купата на Азия (ВИДЕО)

Националният отбор на Йордания по футбол се класира за финал в турнира за Купата на Азия, след като се наложи с 2:0 на Република Корея. Попаденията за успеха отбелязаха Язан Ал-Наймат и Муса Ал-Тамари, като и две попадения паднаха след почивката.

Отборът на Република Корея воден от Юрген Клинсман имаше инициативата през първото полувреме, но гол на Хьон-мин Сон бе отменен поради засада. След това корейците си спечелиха сузпа, която бе отменена след справка с ВАР. В заключителните минути на първата част удар на Сон се отби от лявата греда.

Йордания откри резултата в 54-ата минута, когато Муса Ал-Тамари изведе Язан Ал-Наймат, който с прехвърлящ удар откри резултата. Десетина минути по-късно Муса Ал-Тамари успя да отнеме топката в центъра на терена, направи отличен пробив между няколко защитника и с премерен удар покачи на 2:0.

Това е най-големия успех на йорданците за Купата на Азия, като достига отборът бе стигал най-далеч до четвъртфинал два пъти - през 2004 в Китай и през 2011 в Катар.