3. Зверско меле прекрати мач от Египет (видео)

Зверско меле прекрати мач от Египет (видео)

Футболната асоциация на северноафриканската държава свиква извънредно събрание

Египетската футболна асоциация свиква поредното извънредно събрание за тази година след меле по време на мач от местното първенство.

Вчера около 100-ина фенове нахлуха на терена по време на срещата между домакина Ал Итихад от Александрия и Уади Дегла от елитната египетска дивизия, предизвиквайки меле между футболисти, привърженици и полиция. Двубоят бе прекратен само три минути преди изтичането на редовното време.

Всичко започна, когато гостите от Дегла отбелязаха в 92-ата минута, повеждайки с 2:1. Домакинските запалянковци, които наброяваха около 5000 души, започнаха да хвърлят предмети по играчи на съперниковите футболисти, след което на терена настана истинско меле.

От Египетската футболна асоциация съобщиха, че ще свикат извънредно събрание днес, 16.06, два месеца след като обмисляха да прекратят първенството, поради размириците в Кайро, породени от протестите срещу доскорошния диктатор Хосни Мубарак.