3. 12-годишна тенис състезателка ще мери сили при 16-годишните с подкрепа на DEVIN

12-годишна тенис състезателка ще мери сили при 16-годишните с подкрепа на DEVIN

Днес, 17 октомври, за Швейцария заминава победителката в групата на 12-годишните от първото издание на турнира DEVIN MASTERS.

12-годишна  тенис състезателка ще мери  сили при 16-годишните с подкрепа  на DEVIN
Днес, 17 октомври, за Швейцария заминава победителката в групата на 12-годишните от първото издание на турнира DEVIN MASTERS. Победата на Виктория Бърдарова през 2010 година й осигури финансиране на пътуване, настаняване и такса за участие в тенис турнир по избор от Генералния спонсор на БФТ „Девин” АД. Една от най-добрите състезателки в турнира DEVIN MASTERS ще пътува за Биел по покана на швейцарския треньор Ралф Бюхлер.

Виктория Бърдарова играе в тенис клуб „Албена” – Пловдив. Нейн личен треньор е Албена Цветкова. С нейна помощ в момента малката победителка заема 116 място в Европейската ранглиста до 14 години. Както всички тенис звезди, така и Виктория тренира още от най-ранна възраст. Първите й стъпки на корта са на 6 години. Сама избира тениса и е благодарна на семейството си за подкрепата.

Младата тенис звезда участва в тренировачен лагер в Америка преди миналогодишното издание на Ориндж Боул. Впечатлена е от условията за тренировка. Затова е благодарна и за предоставената й от „Девин” АД награда от турнира DEVIN MASTERS 2010. Тя дава възможност на младите състезатели да премерят сили с техни връстници от други школи в Европа и САЩ и да развиват спортната си кариера.

Макар и  само на 12 години, Виктория има в  актива си няколко големи състезания. Най-голямото предизвикателство за нея, след спечелването на турнира DEVIN MASTERS, е участието й в Ориндж Боул през 2010 година в Америка. Там се класира сред първите 16. През миналата година печели и първото място до 12 години в Анахайм, Калифорния. Победната й серия продължава и през 2011 година с участието й в девет международни турнира в Италия, Испания, Турция и България. В Касерта (Италия) се класира на полуфинал в групата до 14 години, а в от Лече (Италия) и Бенидорм (Испания) си тръгва със злато на двойки.
Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост