3. Акулата Дарси излъга Гришо на „Загорка Къп”

Акулата Дарси излъга Гришо на „Загорка Къп”

Най-голямата надежда на българския тенис Григор Димитров загуби още в първата си среща от турнира „Загорка Къп 2009”, предаде репортер на Novsport.com. Гришо бе победен от поставения под номер 2 в основната схема Стив Дарси, изестен в своята родина Белгия като Акулата - 6-7(5), 3-6.

Най-голямата надежда на българския тенис Григор Димитров загуби още в първата си среща от турнира „Загорка Къп 2009”, предаде репортер на Novsport.com. Гришо бе победен от поставения под номер 2 в основната схема Стив Дарси, изестен в своята родина Белгия като Акулата - 6-7(5), 3-6.

Григор направи силен първи сет, в който липсата на опит го лиши от спечелване на първата част и доста по-лош втори, в който шампионът от турнира в Мемфис през 2008 г. показа повече класа и най-вече рутина.

Пред около хилядате зрители, събрали се на централния корт на ТК Левски в Борисовата градина, Дарси направи ранен пробив още в първите геймове. Белгиецът поведе с 2:1, след като Гришо подари с двойна грешка гейма. Нашият тенисист обаче върна моментално пробива и така нещата тръгнаха гейм за гейм, но като че ли с леко преимущество на българина.

Въпреки огромната подкрепа на публиката, която на моменти ставаше и леко неспортсменка към белгиеца, Григор не успя да направи още един пробив до края на сет и така двамата състезатели трябваше да решат спора в тайбрек.

Димитров и Дарси бяха сигурни в подаванията си до шестата точка, когато нашия тенисист поведе с 4-2 след блестящ форхенд уинър. Заслепен от слънцето обаче българинът направи двойна грешка, с която върна за 4:4 Дарси в мача. 97-ият в световната ранглиста достигна до 6:5 и след драматично разиграване взе още първия си сетбол след грешка на Димитров.

Във втория сет подкрепата към Григор не стихна, но той направи лош сервис гейм още в началото и се оказа губещ с 0-3 само след няколко минути игра. Кулминацията във втория сет дойде при 4:2 за Дарси, който отрази перфектно две възможности за пробив и успя да вземе подаването си.

17-годишният тенисист успя да спечели следващото си подаване, но не даде никакъв отпор на противника си в последната си възможност за връщане в мача и логично загуби.

Интервюто с Григор Димитров след мача можете да видите ТУК!!!

Видео от мача можете да видите ТУК

ОБЗОР: Само Алкарас бие за Европа на "Лейвър Къп"(ВИДЕО)