3. Анди Мъри смаза Вердаско за час в Маями

Анди Мъри смаза Вердаско за час в Маями

На полуфиналите британецът ще срещне Хуан Мартин Дел Потро, който сътвори изненадата на деня, след като отстрани в страхотен мач световния номер 1 Рафа Надал.

Анди Мъри смаза Фернандо Вердаско в четвъртфиналите на Мастърс турнира в Маями и си върна за шокиращата загуба в същата фаза на Australian Open през януари.

Британецът даде само три гейма на своя противник и го разби с 6-1 6-2. Световният номер 4 показа стабилна игра, като особено силно оръжие бе много ранното взимане на топката при сервисите на противника си. Вердаско обаче също помогна много с изобилието от грешки, които допусна. Испанецът получи няколко пъти и помощ от физиотерапевт, но това бе сякаш извинение за играта, която в този ден просто изобщо не му вървеше.

В първия сет Мъри тръгна с пробив и нататък нещата станаха доста по-лесни. Шотландецът поведе с 4-0 и дори си позволи аристократично да загуби един гейм при свое подаване.

Във втората част нещата се развиха по същия начин. Мъри тръгна с пробив и завърши лесно мача, докато испанецът бе бледа сянка на онова, което показа в Мелбърн.

Така, на полуфиналите Мъри ще срещне Хуан Мартин Дел Потро, който сътвори изненадата на деня, след като отстрани в страхотен мач световния номер 1 Рафа Надал.

Бързи факти:
Вердаско направи 11 уинъра срещу 10 за Мъри
Британецът спаси 7 от осемте възможности за пробив в неговия сервис, докато Вердаско само 2 от 7
Това бе шеста победа за Мъри над испанеца в кариерата му, а загубата е само една на брой, но пък къде - в Мелбърн