3. Четвъртфинали се играят днес на Източноевропейското първенство по тенис в Сливен

С надпреварата в ¼-финалите от втория турнир по тенис в Сливен продължава Източноевропейското първенство за момичета и момчета до 14 години. Въпреки дъждовното време срещите се играят при отлична организация от страна на домакините-Тенис Академия “Спорт палас”, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

От българските участници напред продължават борещите се за място сред първите шест - Вилиан Петров, Цвета Димитрова , Сара Боевска и Джулия Терзийска.

Според регламента на състезанието само заелите първите шест места в групите на момичетата и момчета от общо класиране на двете последователни прояви ще сформират националния отбор на Европа. Финалите на Източноевропейското първенство по тенис ще бъдат на 16 април, когато ще се определят и победителите, които ще представят Европа по международни и световни турнири за възрастовата група до 14 години.

В първенството в Сливен участват 64 състезатели от двата пола, представители на 16 европейски страни.

ОБЗОР: Само Алкарас бие за Европа на "Лейвър Къп"