3. Диа Евтимова със загуба в Будапеща

Диа Евтимова със загуба в Будапеща

Българката отстъпи с 6-3 2-6 2-6 на Лиана Унгур

Диа Евтимова претърпя загуба на старта на турнира с награден фонд $220,000 в Будапеща (Унгария), след като в среща от първи кръг на квалификациите отстъпи с 6-3 2-6 2-6 на Лиана Унгур. До този момент Диа имаше три победи срещу румънската си противничка и бе загубила едва 8 гейма в тях, но за съжаление през днешния ден двубоят се разви по коренно различен сценарии.

23-годишната българка започна много силно днешния двубой, поведе с 4-1, Унгур успя да намали на 3-4, но последваха нови два гейма в сметката на Диа и след близо 40 минути българката стигна до успеха в първата част.

Вторият сет изненадващо започна с четири поредни гейма за Лиана Унгур, а след това последва серия от четири пробива, за да се стигне до 6-2 и сет за румънката.

След много борба Диа поведе с 2-0 на старта на третата част и когато изглеждаше, че мачът се развива в нейна полза, последваха четири лесно спечелени гейма от Лиана Унгур и преднина от 4-2 в нейна полза. Евтимова имаше възможност да върне пробива, но пропусна шанса си, румънката задържа подаването си, а при 5-2 отново спечели сервиса на 23-годишната българка и по този начин сложи край на участието й в Будапеща.

По предварителна информация през следващият уикенд Диа ще участва в квалификациите на турнира с награден фонд $220,000 в Прага, като първият мач на българката ще бъде в събота, а жребият за схемата ще се тегли в петък след обяд.

На турнира в Будапеща ще участва и Сесил Каратанчева (HEAD YouTek Extreme MP), която ще започне участието си директно от основната схема, жребият за която ще се тегли най-вероятно в неделя. (БТА)

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP