3. Двама българи финалисти на източноевропейското първенство по тенис в Сливен

Двама българи финалисти на източноевропейското първенство по тенис в Сливен

Представителите на България Цвета Димитрова и Вилиан Петров се класираха за финалите, съответно при девойките и юношите от Източноевропейското първенство по тенис в Сливен. В заключителния етап от проявата Димитрова има за съперничка Ангелина Калинина от Украйна. Петров ще спори за първото място със Сергис Курадзис от Кипър.

Представителите на България Цвета Димитрова и Вилиан Петров се класираха за финалите, съответно при девойките и юношите от Източноевропейското първенство по тенис в Сливен. В заключителния етап от проявата Димитрова има за съперничка Ангелина Калинина от Украйна. Петров ще спори за първото място със Сергис Курадзис от Кипър.

Финалите се играят в този час на кортовете на Тенис Академия “Спорт палас” в спортен комплекс “Хаджи Димитър”. След последните срещи ще бъдат определени и съставите които ще представят Източна Европа по международни първенства и турнири. Отборите при юношите и девойките ще се състоят от по 6 тенисисти със сборно класиране от двата последователни турнира в Сливен. От българите с шансове да попаднат в гарнитурите са Вилиан Петров, Цвета Димитрова, СараБоевска и Джулия Терзийска.

В първенството в Сливен участваха 64 състезатели от двата пола, представители на 16 европейски страни, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

ОБЗОР: Само Алкарас бие за Европа на "Лейвър Къп"