3. Джокович и Хаас на финал в Хале

Джокович и Хаас на финал в Хале

Сърбинът Джокович победи в два сета представителя на Белгия Оливие Рошу – 7-6(7), 6-4 за близо 2 часа игра. Първият сет бе много равностоен и се реши в тайбрек. Нервите на Джокович се оказаха по-здрави в него и той поведе в резултата след 9-7 точки. Във втория сет сърбинът стигна до 6-4, като ключов се оказа добрият му сервис.

Световният номер 4 Новак Джокович и Томи Хаас ще се изправят един срещу друг на финала на тенис турнира в Хале.

Така на финала утре Джокович ще спори с представителя на домакините Томи Хаас. Хаас надделя в немски полуфинал над Филип Колшрайбер с 2-1 сета (2-6, 7-6(5), 7-6(3)). Томи започна слабо мача и загуби първия сет с 2-6. В следващите два обаче подобри значително играта си и обърна резултата след два тайбрека.

Джокович и Хаас са се срещали помежду си 2 пъти, като сърбинът има 2 победи.