3. Джокович се справи без проблеми с Бердих на 1/8-финалите в Маями

Джокович се справи без проблеми с Бердих на 1/8-финалите в Маями

Негов противник на ¼-финалите ще бъде победителят от френския сблъсък между Жо-Вилфред Цонга и Жил Симон.

Шампионът в Маями от 2007-а година Новак Джокович си проправи с лекота път към четвъртфиналите на тазгодишното издание, надигравайки с 6-3 6-2 чеха Томаш Бердих.

Ноле показа най-добрите елементи от своята игра, а представянето му от началото на турнира е заявка за връщане на формата, която му донесе титла от Australian Open преди година. Сърбинът започна агресивно срещата и още в третия гейм успя да пробие съперника си. След това за него бе лесно да има превес в играта над Бердих, който се слави с психическа лабилност, когато губи в резултата. Джокович бе агресивен от крайната линия, а защитата му бе на страхотно ниво, което максимално изнерви Бердих.

Във втория сет Ноле загуби за момент концентрация и бе пробит в третия гейм. За негова радост обаче той се възползва от грешки на Бердих в следващия гейм и успя да изравни, а след това напълно диктуваше събитията на корта и след още два пробива се класира за следващата фаза.

Бързи факти:

Джокович спечели 83 процента от точките си на първи сервис и 55 на втори, Бердих бе с баланс 55/38.
Двамата разиграха общо 100 точки, Джокович спечели 60, Бердих 40.
Това бе едва вторият мач между двамата, в Банкок 2008 Ноле също победи в два сета (7-5 6-1)