3. Джокович спаси 5 мачбола, за да преодолее Флоран Сера в Хале

Джокович спаси 5 мачбола, за да преодолее Флоран Сера в Хале

Сърбинът спаси 5 мачбола и в крайна сметка спечели с 5-7 7-5 6-1 за 2:05 часа игра на тревата в Хале

Четвъртият в света Новак Джокович трябваше да преживее доста трудни моменти, за да победи французина Флоран Сера на осминафиналите в Хале.

Сърбинът спаси цели 5 мачбола и в крайна сметка спечели с 5-7 7-5 6-1 за 2:05 часа игра на тревата в Хале. Джокович започна малко мудно двубоя, а сервисът му не бе на висота. До 6-5 за Сера нямаше пробиви, а точно преди тайбрека Ноле обърка няколко топки и сдаде сета след двойна грешка. Във втория сет нещата не се промениха кой знае колко, а носителят на една титла от Шлема бе близо до загубата. При 4-5 и ервис на сърбина Сера имаше 5 мачбола, но началният удар се притече на помощ на Джокович, който не само, че измъкна гейма, но след това направи решителен пробив и вкара мача в трети сет. При пробива, който му осигури сета, Джокович погледна към небето и се прекръсти, като благодареше на Всевишния за шанса да продължи срещата.

След изпуснатата точка за мача Сера отпадна психически и до края на двубоя взе само още един гейм. Джокович заигра по-освободено, но въпреки това му се наложи да спаси 4 брейкпойнта, за да не си докара неприятности. Съперник на Ноле в утрешния четвъртфинал ще бъде победителят от мача Юрген Мелцер – Николас Кифер.