3. Ерата "Федерер" свърши - Бердих сложи бариерата на "Уимбълдън"

Ерата "Федерер" свърши - Бердих сложи бариерата на "Уимбълдън"

Невероятното се случи, швейцарецът бе пометен в четвъртфиналите

Невероятното се случи. Роджър Федерер бе отстранен от човек, различен от Рафаел Надал на "Уимбълдън". Швейцарецът загуби от Томас Бердих на четвъртфинал, след като спечели само един сет – 4-6, 6-3, 1-6, 4-6. Чехът бе много по-стабилен от Федерер и заслужено влиза в полуфиналите, където ще срещне Новак Джокович.

Така приключва уникалната история на швейцареца от 7 поредни финала, в които спечели шест титли. Поставеният под номер 1 в схемата всъщност не бе толкова трудно да се предположи, че може да бъде победен днес след недобрата форма от началото на турнира. Федерер бе по-бавен, по-защитаващ се и по-малко агресивен от своя съперник.

Така той често се озоваваше в непривична за него позиция на тревата в Лондон, защитавайки се доста зад задната линия, живеещ в илюзията, че Бердих може и да сгреши някой от плоските си удари. Химерата обаче изчезна след 155 минути.

В първия сет Федерер допусна пробив, който не бе проблем за неговия съперник да удържи. Във втората част швейцарецът започна с ранен брейк и поведе с 3-0. След 6-3 във втората част изглеждаше, че легендата в "Ол Инглънд Клъб" взима срещата в свои ръце. Не се случи обаче нищо такова. Бердих вдигна темпото, направи пробив, а по-късно още един, с което хвърли в ужас феновете на Федерер.

В последната част мачът стана много драматичен. При 3-2 и момент на разконцентриране от страна на Бердих, Федерер достигна до три поредни брейкпойнта. Чехът обаче отговори с три поредни точки за него и след като спечели гейма си, сякаш психически надделя. Още в следващия гейм Бердих взе подаването на своя опонент след драматичен и дълъг гейм, в който пласира изключителен минаващ удар. При 5-4 за Бердих и сервис за мача, носителят на 16 титли от "Големия шлем" стигна до две възможности за пробив. Едната бе спасена с ас от чеха, а втората след глупава грешка на Федерер.

След като го бе побеждавал на Олимпийските игри в Атина, Бердих все пак знаеше как да приключи такъв мач колкото и да му е трудно и го направи отлично. Това е втори пореден полуфинал от Шлема за чеха след този на "Ролан Гарос" преди месец.

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP