3. Гришо измъчи Родик, но загуби в Шанхай

Гришо измъчи Родик, но загуби в Шанхай

Хасковлията, който е 72-ри в света, загуби днешния мач от американския тенисист с 6-7 (3/7), 5-7.

Първата ракета на България Григор Димитров загуби от бившия номер 1 в света Анди Родик във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд над 3,2 милиона долара.

Хасковлията, който е 72-ри в света, загуби днешния мач от американския тенисист с 6-7 (3/7), 5-7. Първият сет започна равностойно, но Родик, който е номер 10 в основната схема, направи пробив за 5-4. Последва обаче пробив и от страна на най-добрия български тенисист. Стигна се до тайбрек, в който Родик показа по-добра игра и по този начин бившият номер едно в света спечели сета със 7-6 (7/3). Втората част започна с ранен пробив на 20-годишният българин, като се стигна до 1-3. Родик обаче се върна в играта и резултатът стана 4-4. Гришо поведе с 4-5 и можеше да изравни резултата в сетовете, но Родик успя да направи 5-5. Номер 10 в схемата спечели подаването си, след това направи пробив и в крайна сметка взе мача в два сета за малко над два часа.

Родик бе номер 1 в света през 2003 година, когато завърши сезона начело на ранглистата. През същата година той спечели и единствената си титла от Големия шлем на Откритото първенство на САЩ. Той завършваше в топ 10 на световната ранглиста неизменно през последните 9 години, но през този сезон бе измъчван от много контузии и сега е номер 15. Днес, той записа първа победа над Димитров, тъй като двамата не се бяха срещало до надпреварата в Шанхай.

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост