3. Надал отпадна в третия кръг на турнира в Шанхай

Надал отпадна в третия кръг на турнира в Шанхай

Номер 2 в света загуби от номер 23 в световната ранглиста Флориан Майер (Германия)

Номер 2 в света Рафаел Надал  (Испания) отпадна в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 3,24 милиона долара.

Испанецът, който е номер 1 в схемата, загуби от номер 23 в световната ранглиста Флориан Майер  (Германия) с 6:7 (5:7), 3:6 за 1:47 часа.

Надал допусна два пробива във втория сет, а Майер записа една от най-големите победи в кариерата си.

На четвъртфиналите германецът ще играе с победителя от мача между Томаш Бердих (Чехия) и Фелисиано Лопес (Испания), който е по-късно днес.
Шампионът от миналата година и поставен под номер 2 в схемата Анди Мъри (Великобритания) също се класира за 1/4-финалите, след като победи Станислас Вавринка  (Швейцария) с 6:4, 3:6, 6:3.

Мъри водеше с 5:0 в третия гейм, но загуби три поредни гейма преди да спечели мача след 2:11 часа.
Шотландецът е спечелил 22 от последните си 23 мача от средата на август, а след загубата от Рафаел Надал на полуфиналите на Откритото първенство на САЩ има 11 поредни победи.

Срещите в Шанхай днес се играха на два закрити корта заради дъжд.

Номер 3 в схемата Давид Ферер  (Испания) се класира за финалния турнир за сезона в Лондон, след като победи сънародника си Хуан Карлос Фереро с 1:6, 7:5, 6:2.

29-годишният Анди Родик  (САЩ) също е четвъртфиналист след успех над 7-ия поставен Николас Алмагро  (Испания) с 6:3, 6:4.
Александър Долгополов (Украйна) отстрани Бернард Томич(Австралия) с 5:7, 6:1, 6:0.

Матю Ебдън (Австралия) победи номер 8 в схемата Жил Симон(Франция) с 6:2, 2:6, 7:6 (8). Японецът Кей Нишикори се наложи надСантяго Хиралдо (Колумбия) със 7:6 (8:6), 4:6, 6:3.
Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост