3. Надал пребори упорития квалификант Фредерико Гил

Надал пребори упорития квалификант Фредерико Гил

Надал пребори упорития квалификант  Фредерико Гил

Световният номер едно Рафаел Надал се приближи с още една стъпка до първия си трофей от Sony Ericsson Open след нелека победа срещу упорития квалификант от Португалия Фредерико Гил с 7:5, 6:3. Благодарение на победата Надал се класира за четвъртия кръг на втория за годината турнир от сериите „Мастърс 1000”.

23-ата си победа за годината Надал не постигна с обичайната за него лекота. Испанецът взе ранна преднина с 3:1 в първия сет, но Гил бързо спечели четири гейма за 4:3. Португалецът бе само на две точки от спечелване на сета, докато водеше с 30/15 при 5:4. Настойчивостта на жителя на Майорка обаче се оказа прекалено много за Гил, след като Надал удържа сервиса гейма си и проби този на съперника си в 12-я гейм за 7:5.

Гил, който отстрани 26-я в основната схема Иво Карлович във втория кръг на турнира, изненада всички в Кий Бискейн с преднината от две точки, която взе във втория сет. Световният първенец обаче отвърна подобаващо, печелейки шест от следващите седем гейма, с което сложи край на надеждите на португалеца след малко над час и половина игра.

22-годишният Надал ще направи опит да спечели първата си титла на Sony Ericsson Open в Маями, след като през 2005 г. бе отказан от Роджър Федерер, а миналата година загуби срещу Николай Давиденко.

Преди тазгодишния сезон испанецът е играл във финала на всеки „Мастърс” турнир, с изключение на Синсинати. Той разполага със 131 победи срещу името си в „Мастърс”, а миналата седмица спечели 13-ата си титла в престижната турнирна серия в Индиан Уелс.