3. Николай Давиденко по-близо до класиране за Лондон след победа над Бекер в Париж

Николай Давиденко по-близо до класиране за Лондон след победа над Бекер в Париж

Поставеният под номер 6 в основната схема на последния за годината турнир от сериите Мастърс в Париж, Николай Давиденко, се приближи още по-близо до класиране в финала на сериите в Лондон сред най-добрите 8 за годината.

Руснакът победи без проблеми с 6-2, 6-1 германеца Бенямин Бекер във втория кръг на състезанието.

Давиденко, който проби своя съперник пет пъти и спасио четири брейкпойнта, е един от седемте състезатели, които се борят за класиране в състезанието, където наградният фонд е огромен. Фернандо Вердаско, Робин Сьодерлинг, Фернандо Гонсалес, Жо-Вилфред Цонга, Радек Щепанек и Марин Чилич се в борбата за двете места за Лондон.

Давиденко трябва да достигне полуфинал на Мастърса в Париж, за да си осигури класирането. През 2006 г. именно руснакът спечели състезанието.

Следващият съперник на руснака ще е Робин Сьодерлинг или Иво Карлович.