3. Сам Стоусър разби статуквото и най-накрая надигра Шарапова

Сам Стоусър разби статуквото и най-накрая надигра Шарапова

Австралийката надигра с 6-1, 7-5 рускинята

Саманта Стоусър направи немислимото за нея и победи Мария Шарапова след толкова години, в които не можа да стори подобно нещо. В старта на „Бялата група“ на турнира на най-добрите 8 тенисистки за годината в Истанбул, австралийката надигра с 6-1, 7-5 рускинята, от която имаше загубени девет мача подред и само два спечелени сета.

Днес обаче настоящата шампионка от "Ю Ес Оупън" разби статуквото. Самата Шарапова през цялото време играеше на приливи и отливи заради контузията в глезена, която я извади от игра за три седмици.

Първият сет бе категоричен за Стосър, която градеше перфектно играта си върху прекрасния и сервис.

Във втората част нещата изглеждаха, че отиват към изравняване. Шарапова поведе с 3-0 и 40-0 точки, но след това Стоусър успя да изравни резултата, а при 5-5 да направи решаващ пробив, след което в един много дълъг гейм затвори мача.

Утре Шарапова играе с Виктория Азаренка, а Стоусър с На Ли.

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост