3. Серина Уилямс се пребори за 50-а победа и четвъртфинал в Маями

Серина Уилямс се пребори за 50-а победа и четвъртфинал в Маями

Петкратната шампионка Серина Уилямс прояви характер за да заличи пробив в третия сет за да победи китайката Жи Жен със 7:5, 5:7, 6:3, с което записа 50-ата си победа на сингъл в турнира Sony Ericsson Open.

Американката започна мача си от четвъртия кръг с комфортна преднина от 5:0 в първия сет. Въпреки това Жен бързо изравни играта до 5:5, преди Серина да затвори сета с пробив в 12-я гейм. Поставената под номер 17 в основната схема китайка на два пъти поведе след брейк във втория сет, което й помогна в крайна сметка да изравни и мача след трети пробив в 11-я гейм.

25-годишната тенисистка се възползва от набраната скорост за да пробие опонентката си и да поведе с 2:0. 10-кратната шампионка от „Големия шлем” се върна в мача при 3:3, спечели последните три гейма, с което достигна трудно заработена победа след 2 часа и 10 минути.

Днешната победа се оказа номер 50 в актива на Серина за турнирната серия Sony Ericsson Open. 27-годишната американка спечели три поредни титли през 2002 г., 2003 г., 2004 г., побеждавайки на два пъти Дженифър Каприати и един път рускинята Елена Дементиева. Тя си върна титлата през 2007 г, с победа срещу Жустин Енен. Миналата година жертва на победната серия падна Йелена Янкович, с което Уилямс изравни рекорда от пет титли поставен от Щефи Граф.