3. Тамарин Танасугарн защити титлата си от "Ордина Оупън"

Тамарин Танасугарн защити титлата си от "Ордина Оупън"

Миналата година, след осемгодишно отсъствие от това състезание, Танасугарн дойде, видя и победи. Тя надигра Динара Сафина на финала, тази година също – но една фаза по-рано. Този път действащата номер 1 в света бе надиграна с 5-7, 5-7.

Херцогенбош ще запомни Тамарин Танасугарн. Нисичката тайландка защити титлата си от миналата година на „Ордина Оупън", след като победи в трудно белгийката Янина Викмайер с 6-3, 7-5. Само огромният опит на 32-годишната ветеранка и помогне да измъкне мача и за втора поредна година да грабне статуетката за спечелването на турнира.

Тази година Танасугарн също бе безкомпромисен. В първия сет срещу Викмайер тайландката трябваше да спаси две възможности за пробив, след което направи 8 поредни точки и дръпна в резултата. Така 47-ата в световната ранглиста затвори първата част.

Във втория сет Викмайер дръпна с 2-0 и тогава дойде решителният гейм. След 20 минути тотално тичане, накрая Танасугарн излезе победител и това даде сила на нея да продължи борбата в този сет. Тя обърна резултата и устоя до 6-5, когато намери сили и главно опит да спечели мача.

„Тук се чувствам като у дома си. Една от причините е и че знамето на Тайланд е много подобно на това на Холандия. Благодаря за прекрасното посрещане”, заяви при награждаването тайландката, която има осем поредни осминафинала на "Уимбълдън" и едно достигане сред последните осем.

За победата си Танасугарн ще вземе 37 000 долара.