3. Томаш Бердих спечели титлата в Пекин

Томаш Бердих спечели титлата в Пекин

Чехът победи с 3-6, 6-4, 6-1 хърватина Марин Чилич на финала в китайската столица

Чехът Томаш Бердих спечели първата си титла от турнирите на АТП, след като победи с 3-6, 6-4, 6-1 хърватина Марин Чилич на финала в китайската столица Пекин.

Бердих, който е десети в световната ранглиста, спечели мача за малко над два часа и увеличи шансовете си да се класира за последния турнир от сезона през месец ноември. Чилич пък загуби финала в Пекин за втори път в последните три издания на турнира, като през 2009 година отстъпи на сърбина и лидер в ранглистата на АТП - Новак Джокович.

Бердих загуби първия сет, но във втория постигна ранен пробив. Поставеният под номер три в схемата чех се възползва и от двойна грешка на съперника си и стигна до разиграване за сета, спечелен след хубав удар върху основната линия. В последния трети сет Бердих беше с класа над съперника си и ранния пробив отказа Чилич от битката за титлата, като хърватинът успя да вземе само един гейм.

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост