"Акулите" на Херо изядоха и "дините"

Черноморец показа, че излиза от кризата с втора победа от три мача. Днес бургазлии надделяха над домакина Любимец с 2:1.

Черноморец показа, че излиза от кризата с втора победа от три мача. Днес бургазлии надделяха над домакина Любимец с 2:1. Манзоро в 19-ата и Чико в 53-ата дадоха комфортна преднина за „акулите” преди Будинов да върне интригата две минути по-късно. Любимец пропусна да изравни от дузпа 7 минути преди края, когато Огнянов не издържа на напрежението, шутирайки над вратата от бялата точка.

Мачът започна в лежерно темпо. Борбата беше съсредоточена в центъра на терена, като играта беше накъсвана заради многобройните нарушения.

Черноморец успя да открие резултата в 19-ата минута. Радослав Рашков се оплете ръцете си при удар на Манзоро от далеч и топката влетя в мрежата на Любимец.

10 минути по-късно героят при победите над Ботев и Пирин (ГД) Рашков отново сбърка, след като се почуди как да реагира, когато Фонсека излезе сам срещу него. Първоначално стражът тръгна да излиза, но после реши да се върне на своята голлиния. В крайна сметка за негов късмет ударът на футболиста на Черноморец беше неточен.

В 33-ата минута гостите удариха и греда. Фонсека изведе Чико, който навлезе на скорост в наказателното поле и шутира в напречната греда.

Единственото положение за Любимец създадоха гостите от Бургас в края на първата част. Тогава Оливейра за малко да си отбележи ефектен автогол и само намесата на концентрирания Дашев да изчисти в корнер лиши „дините” от изравняване.

Веднага след подновяването на играта домакините сътвориха втора опасност за вратата на Черноморец. Бранител на гостите обаче успя в последния момент да блокира удара на Шоколаров.

Така се стигна до 53-ата минута, когато бургазлии удвоиха преднината си. Манзоро този път влезе в ролята на подавач, като асистира за гола на Чико за 2:0.

Две минути по-късно интригата се върна. Будинов върна единия гол пасив с хладнокръвен удар срещу вратаря Дашев.

Новото попълнение на Любимец Дончо Атанасов показа защо е привлечен от Красимир Мечев, след като в 82-ата минута изработи дузпа за домакините, от която резултатът можеше да бъде изравнен. Да, обаче капитанът Антон Огнянов не издържа на напрежението и прати топката над напречната греда от бялата точка.

До края Будинов опита да възстанови статуквото, но и неговият шут прелетя над вратата.

Така Черноморец вече няма загуба в три поредни мача, в които записа две победи и едно равенство. Любимец пък регистрира трето поредно поражение и се свлече до 6-ото място.